Kanarų salos. La Gomera
- vivatenerifeeu
- Apr 23, 2016
- 2 min read
La Gomeros sala vadinama žaliąja sala, čia labai daug augalijos, Aukščiausia vieta – 1487 m Garachonajaus kalnas.
La Gomeroje esantis Garachonajaus nacionalinis parkas yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.Salą vagoja nesuskaičiuojami takeliai, persipynę vienas su kitu. Jie kyla aukštyn stačiais, tankiu mišku apaugusiais lavos šlaitais ir leidžiasi žemyn, kol pasiekia plikas, pilkas ir tuščias lygumas, meniškais ornamentais sustingusios lavos gabalus, tada vėl įsuka į mišką ir užkyla viršūnėn. Debesyje paskendusiame miške nuo lauramedžių šakų, stiebų ir net mėsingų kaktusų spyglių žemyn nukarusios tankios kerpės ir samanos. Šioje saloje mažai lyja, tačiau ji nuolat tvyro debesyje, tad žemė ir augalai daugiausia drėgmės gauna iš oro. Net pušys Ilgaspyglės pušys melžia debesis, nes debesiui pasiekus miškingą šlaitą, jų spygliai sugeria vandenį. Lašiukai plonais grioveliais spyglio vidinėje pusėje nulaša žemyn ir sudrėkina žemę ir tos drėgmės vietomis yra perdaug, samanos permirkusios žliaugsi po kojomis.
Jei turite automobilį, į salą labai paprasta nuvykti. Keltai beveik kas valandą plaukia iš Los Christianos uosto. Užtruksite tik 50 min. Mes nusprendėme išnaršyti visą salą, tad susiradome nakvynę porai naktų ir išplaukėme. Na, tiesą sakant, Labai "wow" nebuvo.. Daug miškų, daug pasivaikščiojimo takų, daug žalumos ir nekokie paplūdimiai... Gal ne visus juos matėm..? Šiaip saloje nėra labai pigu. Panašu, kad labiausiai pamėgta vokiečių turistų, tad ir kainos tokios labiau vokiškos :)
Ši sala nėra didelė. Jos skersmuo yra vos 27 km. Apvažiuoti tikrai galima ir per vieną dieną, bet jei norisi pakeliauti po jūros periodo laikotarpį menančius miškus, tai dienos neužteks. Ju ko ko, o pėsčiųjų kelių įvairaus sudėtingumo čia tikrai netrūksta. Keliavom ir mes :) Pamatėm daug grožio :)
Populiariausia išvykų vieta – La Rosas. Čia yra lankytojų centras ir restoranas, iš kurio atsiveria puiki panorama.Galima pasidomėti“El silbo” kalba, kuri čia iki šiol gyva. ir į restoraną ateina žmonės sugebantys sušvilpauti ištisus sakinius ir net pasakojimus. Kadaise švilpaudami kasdien kalbėdavosi kalnų slėnių ir raukšlėtų lavos prarajų atskirti kaimynai, tačiau Franko laikais toks bendravimo būdas buvo uždraustas – mat laikytas per daug pavojingu: diktatūros priešininkai galėjo lengvai perduoti vieni kitiems žinias ir surengti sąmokslą, nes gomeriečių švilpavimo be jų pačių niekas nesuprato.Šiuo metu vyriausybė šios kalbos pagrindus įtraukė į mokymosi programą ir jaunieji moksleiviai švilpauja po 2 val užduota tematika kartu su pedagogu kartą į savaitę.
Pagrindinis La Gomeroje esantis miestas – San Sebastian de la Gomera (isp. San Sebastián de La Gomera). Miestas garsus tuo, kad 1492 m. rugsėjo 6 d. čia išlipo pasimelsti Kristupas Kolumbas, prieš išplaukdamas į nežinomus Atlanto vandenis link Amerikos.
Comments